Opis programu

Matematyczne Przygody

Nowatorska gra komputerowa pokazująca, że matma nie jest ani trudna, ani nudna!
Gra rozwija zdolności i umiejętności matematyczne. Zawiera serię ćwiczeń dla dzieci w wieku 6-11 lat.

Każde ćwiczenie ma aż cztery stopnie trudności, dopasowane do podstaw programowych nauki matematyki w szkołach podstawowych.

Gra pamięta postępy pozwalając bawić się w dowolnym czasie, na każdym stopniu trudności. Można także sprawdzić się w ciekawym teście, w którym nagrodą jest wiedza i kolorowy dyplom prezentujący uzyskany wynik.

Gra rozwija:

  • umiejętności i zdolności matematyczne
  • liczenie i wykonywanie działań
  • myślenie matematyczne
  • pamięć

Gra zawiera:

  • ciekawe ćwiczenia matematyczne
  • zadania dla dzieci w wieku 6-11 lat
  • 4 poziomy trudności do wyboru
  • test matematyczny

DLA KOGO

Gra komputerowa Matematyczne Przygody powstała z myślą o pomocy dzieciom w odkrywaniu świata matematyki. Kierowana jest do uczniów klas 0, 1, 2 i 3 szkół podstawowych oraz uczniów klas starszych, którzy potrzebują rozwinąć lub utrwalić swoje zdolności matematyczne. Ciekawie opracowane i zrealizowane zadania pozwalają polubić matematykę.

TWÓRCY

Program jest dziełem profesjonalistów, od lat zajmujących się tworzeniem nowoczesnych edukacyjnych programów komputerowych, pomagających dzieciom podnieść umiejętności szkolne. Współpraca doświadczonych pedagogów z programistami zaowocowała produktem uniwersalnym, który przez długi czas będzie przydatny i użyteczny.

FABUŁA

W tajemniczym zamku, w towarzystwie przyjaciół – Julki i Antka, gracz znajdzie wiele ciekawych zadań, dzięki którym może w przyjemny sposób zwiększyć swoje umiejętności matematyczne. Rozwiązując oryginalne multimedialne zadania dziecko, bawiąc się, zostaje mistrzem matematyki!

STOPNIE TRUDNOŚCI

Każde ćwiczenie ma aż cztery stopnia trudności dopasowane do wymogów podstawy programowej nauki matematyki w klasach 1, 2 i 3 szkół podstawowych. Najtrudniejszy – czwarty poziom – jest przeznaczony dla bardziej zaawansowanych lub starszych uczniów.

Dzięki wprowadzeniu takiego rozwiązania program rośnie razem z dzieckiem i przez długi czas może mu towarzyszyć i pomagać.

Wszystkie zadania są dokładnie omówione, a dodatkowo przyjaciele z gry Julka i Antek chętnie, szczegółowo wyjaśnią jak rozwiązywać poszczególne ćwiczenia. Dzięki temu czas spędzony z Matematycznymi przygodami upływa w miłej, bezstresowej atmosferze, przynoszą jednocześnie wspaniałe efekty.

GŁÓWNE CZĘŚCI

Program składa się z trzech głównych części: zabawy, testu i statystyki.

ZABAWA – w tym trybie gracz swobodnie możne przejść do każdego zadania i poćwiczyć na dowolnym stopniu trudności. Rezultaty są zapamiętywane, dzięki czemu zawsze wiadomo gdzie jeszcze można się jeszcze poprawić.

TEST – polega na rozwiązaniu zadań w narzuconej przez program kolejności. Nagrodą jest piękny dyplom, który można wydrukować i zawiesić nad biurkiem.

STATYSTYKA – pozwala zapamiętać osiągnięcia każdego dziecka. Wystarczy tylko wpisać swoje imię. Funkcja ta jest szczególnie użyteczna w pracy z grupą dzieci. W takiej sytuacji osiągnięcia każdego dziecka są zapamiętywane indywidualnie. W każdej chwili można wrócić do dowolnego ćwiczenia lub testu.

DO DOMU I SZKOŁY

Sposób konstrukcji programu zapewnia pełną uniwersalność zastosowania. Dzięki temu Matematyczne przygody można używać zarówno w domu jak i w placówkach szkolnych. W domu dziecko bez trudu poradzi sobie z obsługą programu, a współpraca rodzica, czy opiekuna sprowadzi się do pomocy w trudniejszych ćwiczeniach. W szkołach zaś, rolę opiekuna przejmuje nauczyciel, mogący jednocześnie pracować z całą grupą uczniów. Funkcja statystyki zapamiętuje osiągnięcia wszystkich dzieci indywidualnie pod wpisanymi imionami.

WYMAGANIA SPRZĘTOWE:

Komputer typu PC, system Windows Vista/7/8/10.